Férové náhradní plnění

Na vašich zakázkách pracují pouze hendikepovaní, nikoho jiného totiž nezaměstnáváme.
Objednáním některé z našich služeb jim zajistíte práci a přispějete k jejich rozvoji.

Jako zaměstnavatel zdravotně postižených – dříve chráněná dílna - zaměstnáváme pouze handicapované na chráněných pracovních místech, takže patříme mezi firmy poskytující náhradní plnění.

Jak to funguje?

Úplně jednoduše. Vyberete si některou z našich služeb a napíšete, že máte zájem o náhradní plnění. Nenašli jste přesně to, co jste hledali? Nevadí, upřesněte, co potřebujete, a my se budeme ze všech sil snažit vám vyhovět.

Pro koho je náhradní plnění určeno?

Týká se to jen firem, které zaměstnávají více než 25 osob, ty jsou povinny zaměstnat alespoň 4% osob se zdravotním postižením. Tedy na každých 25 zdravých připadá jeden OZP.
Někdy je to obtížné splnit. Práce u vás je fyzicky náročná nebo prostě jen „nejsou lidi“.

Pak máte dvě možnosti:

  • buď za nesplnění tohoto kritéria odvést pokutu do státního rozpočtu
  • nebo pomoci hendikepovaným nepřímo, tzv. náhradním plněním, tedy odběrem výrobků a služeb od firem zaměstnávajících více než 50 % osob se zdravotním postižením. Tedy například od nás.

NÁHRADNÍ PLNĚNÍ ZNAMENÁ ÚSPORU 35,7% VAŠICH NÁKLADŮ

JAK ÚSPORA VZNIKNE? Nezaměstnáte-li předepsaný počet OZP, za každou chybějící osobu odvedete 71 903,- Kč na „invalidní dani“ nebo odeberete zboží nebo služby za 201 327,- Kč bez DPH.
Započtěte si obě částky proti sobě a vyjde vám, že reálně zaplatíte pouze 129 424,- Kč bez DPH za zboží v hodnotě 201 327,- Kč bez DPH. Uspoříte tedy 35,7 % svých skutečných nákladů.

Od ceny za odebrané zboží, tedy v tomto případě od 201 327,- Kč odečtěte 71 903,-  Kč, které byste museli odvést státu a uvidíte, že reálně zaplatíte 129 424,- Kč za zboží v hodnotě 201 327,- Kč.
Uspoříte tedy 35,7 % svých skutečných nákladů.

To je skvělé, že? Dostanete dobrou službu nebo zboží, pomůžete hendikepovaným a ještě ušetříte.

Kalkulačka náhradního plnění 2020Výpočet je nyní aktuální pro rok 2020, vychází z průměrné měsíční mzdy za I.-III. čtvrtletí 2019, která určuje výši náhradního plnění za rok 2020. Kalkulačka počítá tedy s průměrnou mzdou z roku 2019, tj. se sumou 33 429,- Kč.