Férové náhradní plnění

Na vašich zakázkách pracují pouze hendikepovaní, nikoho jiného totiž nezaměstnáváme.
Objednáním některé z našich služeb jim zajistíte práci a přispějete k jejich rozvoji.

Jako zaměstnavatel zdravotně postižených – dříve chráněná dílna - zaměstnáváme pouze handicapované na chráněných pracovních místech, takže patříme mezi firmy poskytující náhradní plnění.

Jak to funguje?

Úplně jednoduše. Vyberete si některou z našich služeb a napíšete, že máte zájem o náhradní plnění. Nenašli jste přesně to, co jste hledali? Nevadí, upřesněte, co potřebujete, a my se budeme ze všech sil snažit vám vyhovět.

Pro koho je náhradní plnění určeno?

Týká se to jen firem, které zaměstnávají více než 25 osob, ty jsou povinny zaměstnat alespoň 4% osob se zdravotním postižením. Tedy na každých 25 zdravých připadá jeden OZP.
Někdy je to obtížné splnit. Práce u vás je fyzicky náročná nebo prostě jen „nejsou lidi“.

Pak máte dvě možnosti:

  • buď za nesplnění tohoto kritéria odvést pokutu do státního rozpočtu
  • nebo pomoci hendikepovaným nepřímo, tzv. náhradním plněním, tedy odběrem výrobků a služeb od firem zaměstnávajících více než 50 % osob se zdravotním postižením. Tedy například od nás.

NÁHRADNÍ PLNĚNÍ ZNAMENÁ ÚSPORU 35,7% VAŠICH NÁKLADŮ

JAK ÚSPORA VZNIKNE? Nezaměstnáte-li předepsaný počet OZP, za každou chybějící osobu odvedete 106 068 Kč na „invalidní dani“ nebo odeberete zboží nebo služby za 296 989 Kč bez DPH.
Započtěte si obě částky proti sobě a vyjde vám, že reálně zaplatíte pouze 190 921 Kč bez DPH za zboží v hodnotě 296 989 Kč bez DPH.

Od ceny za odebrané zboží, tedy v tomto případě od 296 989 Kč odečtěte 106 068  Kč, které byste museli odvést státu a uvidíte, že reálně zaplatíte 190 921 Kč za zboží v hodnotě 296 989 Kč.
Uspoříte tedy 35,7 % svých skutečných nákladů.

To je skvělé, že? Dostanete dobrou službu nebo zboží, pomůžete hendikepovaným a ještě ušetříte.

Kalkulačka náhradního plnění 2024Výpočet je nyní aktuální pro rok 2024, vychází z průměrné měsíční mzdy za I.-III. čtvrtletí 2023, která určuje výši náhradního plnění za rok 2024. Kalkulačka počítá tedy s průměrnou mzdou z roku 2023, tj. se sumou 42 427,- Kč.