Obaly na vánoční dárky v koši nekončí

eco obal
Letošní Vánoce jsou již dávno za námi, ale tuny voskových balících „papírů“, krabiček a různých blýskajících se obalů, které udělaly v prvních třech vteřinách obdarovaným zcela jistě velkou radost, jsou stále tady. Sice zmizely od přeplněných popelnic, ale nevypařily se úplně. Každý rok nás zaměstnávají a především přírodu na naší planetě. V Nových horizontech letos Ježíšek poprvé naděloval dárky v ušitých textilních sáčcích, vyrobených ze zbytků látek a nití, které již u velkých provozoven nenašly využití a jejich cesta by možná skončila ve velkém kontejneru. Jaké to pro nás bylo překvapení, když jsme zjistili, že se nejen sáčky zaměstnancům líbily, ale navíc je používají dále. Nosí je u sebe na drobné nákupy, které by se jinak v batohu rozkutálely. Do pytlíků balí dětem svačiny do školy, ale občas je prý jejich ratolesti využijí na schování svých hraček. Ještě že jdou opakovaně vyprat-ty sáčky samozřejmě :)

Co nám dává smysl

eco obal
Letošní Vánoce jsou již dávno za námi, ale tuny voskových balících „papírů“, krabiček a různých blýskajících se obalů, které udělaly v prvních třech vteřinách obdarovaným zcela jistě velkou radost, jsou stále tady. Sice zmizely od přeplněných popelnic, ale nevypařily se úplně. Každý rok nás zaměstnávají a především přírodu na naší planetě. V Nových horizontech letos Ježíšek poprvé naděloval dárky v ušitých textilních sáčcích, vyrobených ze zbytků látek a nití, které již u velkých provozoven nenašly využití a jejich cesta by možná skončila ve velkém kontejneru.
PF NOVÉ HORIZONTY 2020
Do nového roku Vám posíláme mnoho lásky, štěstí a zdraví. Nechť je Vám respekt k přírodě a k sobě samým průvodcem k vysněným cílům.
ilustrativní obrázek - exekuce
Čísla jsou alarmující, minimálně každý desátý Čech má alespoň jednu exekuci, půl milionu lidí má minimálně tři a zhruba 160 tisíc lidí má více než deset exekucí.
Projekt #darujspagat - ilustrativní obrázek

S naším novým projektem jsme se zapojili do výzvy hashtag#GivingTuesday. Jak je naším dobbrým zvykem, pojali jsme celou výzvu tak trochu "po svém". Od našich dárců nepožadujeme finanční příspěvky, ale zbytky látek, nití, ale hlavně stužek, šňůrek či tkalounů.

Impact First - ilustrativní fotografie z akce

A jsme tam! S naším projektem Zelený úklid jsme se dostali do akcelerátoru ImpactFirst, který organizuje Impact Hub Praha společně s oddělením sociálního bankovnictví Ceska Sporitelna. Na spolupráci s mentory se těšíme a doufáme, že nám pomůže se přiblížit k naší vizi zase o krok blíž.

Zelená inspirace

PODEKOVANI ZA DAROVANÉ TEXTILIE
Děkujeme všem, kteří se v rámci #GivingTuesday zapojili do naší výzvy #darujspagat. Darovali jste více než zbytky látek, nití, provázků a špagátků. Darovali jste nám možnost zpracovat nevyužitý textilní materiál, který by možná skončil ve sběrných kontejnerech. Vaším vstřícným gestem jsme společně darovali práci lidem se zdravotním postižením. Ještě jednou srdečně děkujeme!
Článek - ilustrativní obrázek

Novým výzvám se nebráníme! Právě naopak. Stále hledáme nové příležitosti kam se v naší práci posunout. Minimalizovat odpad chcemem nejenom při našem Zeleném úklidu, ale také v každodenním životě. A proto jsem začli šít pytlíčky ze starých záclon, které slouží jako náhrada běžných igelitových sáčků. Máme radost, že je o naše pytlíčky zájem, a že paní uklízečky, kterým už síly na úklid nestačily, mají zase co dělat. A ŠIJÍ KRÁSNĚ :-)

První vlaštovkou bylo šití pytlíčků pro mi pro příležitost srpnové CSR snídaně na Střeše Lucerny pořádané Asociace společenské odpovědnosti, která se konala při příležitosti představení nového katalogu společensky odpovědných dárků a aplikace Dobromappka.